top of page
Ola cover new-8.jpg

OLA JAS

Ola Jas to urodzona w 1992 roku w Warszawie wokalistka, skrzypaczka, autorka tekstów i piosenek. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Warszawie (w klasie skrzypiec) i Policealne Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w klasie wokalistyki jazzowej. W 2019 roku uzyskała certyfikat Colour Strings, kończąc prestiżowy międzynarodowy kurs nauczania muzyki.

Ze swoim pierwszym folkowo-jazzowym zespołem „Poleńka” była finalistką konkursów Nowa Tradycja i Mikołajki Folkowe. A z solowym projektem znalazła się w gronie finalistek Grand Prix Ladies' Jazz Festival 2019.
 
W styczniu 2018 r. ukazała się debiutancka EPka artystki – efekt współpracy z João de Sousa – portugalskim muzykiem odpowiedzialnym za produkcję płyty. Również z João Ola nagrała swoją debiutancką płytę, której premiera miała miejsce w Walentynki 2020 roku. Kompozycje Oli utrzymane są w klimacie refleksyjnym i wynikają z jej różnorodnych inspiracji i doświadczeń artystycznych.

W swoich piosenkach łączy zatem elementy jazzu, muzyki luzofońskiej oraz world music z folkiem i słowiańską melancholią.

Koncerty Oli cieszą się dużym zainteresowaniem publiczności.

W 2019 roku Dino D'Santiago zaprosił ją na swoją trasę w Polsce

w ramach Siesty w Drodze. 

Pod koniec 2020 roku Ola rozpoczęła współpracę z Agencją Perspektywy.

bottom of page